Seznamte se s unikátním centrem jógy a meditací

Jedinečné meditační centrum v Ústí nad Labem vede odborník na ayurvedu, jógu a meditaci pan Manoj Thakur. Zaměřujeme se na všeobecnou jógu, jógu pro ženy a na další techniky pro upevnění duševního klidu a zdraví. Kurzy se zahajují každý měsíc pro začátečníky i pro pokročilé. V našem studiu cvičíme tradiční Ayurjógu, jejíž praktikování vede k dosažení opravdového štěstí, fyzické a duševní rovnováhy. Tato jóga umožňuje rozvinout skrytý potenciál v každém z nás. Naše praxe Ayurjógy přispívá ke komplexnímu zdraví jedince, nikoli jen na fyzickou zdatnost, jak tomu bývá u některých moderních druhů jógy přizpůsobených současnému stylu života.

Centrum Ayurjógy v Ústí nad Labem

V Ayurjóze se naučíte správně dýchat a meditovat. Ayurjóga je náročnější na čas a zpočátku vyžaduje pravidelné cvičení pod dohledem zkušeného cvičitele. Součástí jógy je i zdravá výživa a detoxikace. Výhody pravidelného cvičení spočívají ve velké vitalitě, absenci nemocí a duševní pohodě. Během cvičení jógy se individuálně zaměřujeme na každého cvičence.

NAŠE AYURJÓGA OBSAHUJE:

1) Čištění čaker pomocí manter a muder (pečetí).

2) Pranajámy.

3) Ásany.

4) Meditace.

Čištění čaker:

Kolem našeho viditelného fyzického těla se nachází několik jemnohmotných těl. Veškerý život je založen na životní síle zvané prána, která je koncentrována v několika tělesných centrech zvaných čakry. Čakry jsou vzájemně propojené a spolupracují, aby energie mohla volně proudit tělem. To je podstatné pro rovnováhu a zdraví. Ayurvéda působí na čakry pomocí léčebných technik vracejících tělu ztracené zdraví.

Techniky čištění čaker:

1) Pomocí manter, jednoslabičných slov vzniklých v jedné notě z védské stupnice.

2) Pomocí muder, takzvaných pečetí, které v kombinaci se správným dýcháním odstraňují energetické blokace.

3) Aromaterapií.

4) Pomocí působení kamenů.

Pránajáma:

Jedná se o dechové cvičení prováděné před meditací. Pranajama je životní síla. Správné dýchání je předpokladem dlouhověkosti, prožitku čisté bytosti a poznávání pravého smyslu života, kterým je mír v duši a všeobjímající láska. S tím pochopitelně souvisí i pevné duševní i fyzické zdraví. Z hlediska ayurvedy má správné dýchání tyto pozitivní účinky:

• posílení svalstva i svalů orgánů,

• posílení dechových svalů, zvýšení vitality a kapacity plic,

• podpora činnosti ledvin a střev,

• používání a procvičení břišních svalů,

• zpevnění orgánů v břišní dutině /játra,žaludek, slinivka/,

• zklidňující učinek, zvýšené prokrvení mozku,

• kontrola emocí, antidepresivní efekt,

• pozitivni ovlivnění endokrinnich žláz, hormonální rovnováha,

• navozeni rovnováhy a správného metabolismu.

Cvičení Ásan:

Tisíciletou praxí je dokázáno, že správně cvičené ásany, tzn. fyzické pozice v kombinaci s přesně určenými pohyby, působí léčivě na tyto nemoci: poruchy a degenerace kloubů a páteře, astma, vysoký krevní tlak, zánět žaludku, cukrovku, zácpu, deprese, nadváhu, syndrom dráždivého trakčníku. Cvičení ásan pročišťuje nervový systém, zlepšuje prokrvení, zlepšuje pohyblivost svalů a páteře, posiluje organismus a přináší relaxaci.

Meditace:

Meditace je starodávná technika vedoucí k obnovení sil, nalezení vnitřního klidu, k ochraně proti stresu. Umožňuje fyzickou regeneraci, která nahrazuje i spánek (1 hodina meditace odpovídá 4 hodinám hlubokého spánku). Meditační praxe zvyšuje blahodárné účinky spánku, lidé s poruchami spánku je tímto způsobem mohou eliminovat. Příznivě ovlivňuje menopauzu. Meditace je důležitá součást sebeuzdravovacích procesů. Vyžaduje sice určitou disciplinu, ale přináší poznání sama sebe a nastoluje vnitřní blahodárný klid. Pokročilá meditace umožňuje též vědomě překračovat hranice času a prostoru a těžit z tohoto poznání.

Centrum Ayurjógy v Ústí nad Labem

Termíny kurzů

Pondělí a středa16.30 - 18.00pro začátečníky i pokročilé
18.30 - 20.00pro začátečníky i pokročilé
Úterý a čtvrtek18.30 - 20.00pro pokročilé

Kurz zahrnuje:

Půjčení meditační podložky a pití indického bylinkového čaje Tulsi.

Maximální obsazení skupiny je 10 osob.

V případě zájmu více než 5 osob, lze dohodnout individuální termín kurzu.

V chladných měsících probíha jóga v interiéru, v teplých měsících na krásné, prostorné terase:

Terasa pro kurzy jógy Terasa pro kurzy jógy

Cena kurzů:

Měsíční kurz:

docházka 2x týdně
10 lekcí
1.500 Kč
docházka 1x týdně
4 lekce
750 Kč
zkušební lekce

150 Kč

Individuální lekce jógy:

1 hodina
600 Kč / hod
(každá další osoba za 150 Kč)
5 hodin
500 Kč / hod
(při platbě 5 lekcí)

Kartičku praktikanta Ayurjógy lze zakoupit na naší adrese.

Možnost náhradního termínu:

Pokud se klient objednaný na meditační kurz nemůže z vážných důvodů dostavit a omluví se s dostatečnou časovou rezervou předem, je možnost stanovení náhradního termínu. V případě neomluvené neúčasti však termín propadá bez možnosti náhrady.

Patanjali Yogpeeth - Divya Yog Mandir - Yoga a meditace

Seminář osobního růstu pro Váš duchovní vzestup, posílení zdraví a pro celkové zlepšení kvality Vašeho života, podle světově uznávaného BABA RAMDEVA vedený zkušeným indickým ayurveda terapeutem Mr. Manojem Thakurem v Ústi nad Labem.

Mr. Manoj Thakur vyrůstal v krásném prostředí v údolí indických Himalají. Díky rodinnému zázemi, v němž jóga a meditace měly významné místo, se staly tyto osvědčené techniky psychohygieny a osobního růstu součástí jeho každodenního života. Můžeme tedy říci, že jeho učení probíhalo naprosto přirozenou cestou, jako běžná součást života i života jeho blízkých. Postupem času se Manojova touha po poznání v tomto směru prohlubovala a začala probíhat na vyšší profesionální úrovni pod vedením zkušených mistrů. Po ukončení studií na severu Indie /nedaleko žije v exilu i jeho svatost Dalajlama/, přesídlil na jih Indie a pokračoval ve studiu ayurvedy u jednoho z nejlepších učitelů dr. Aju G. Georga. V roce 2007 vycestoval do Dánska, kde dokončil studia na vysoké škole a zároveň se aktivně zúčastňoval vyučování jógy, meditace a ayurvédy v této zemi. Začátkem roku 2011 přicestoval do České republiky, kde chce pokračovat ve svém duchovním vývoji a předávat své poznatky a zkušenosti všem posluchačům, kteří projeví zájem o tato témata.

Život je vzácný, hýčkejte ho!

Centrum Ayurjógy v Ústí nad Labem

Věříme, že se s námi budete cítit dobře
a budeme se na sebe těšit.

S láskou a srdečným pozdravem

Ayurveda - Hana a Manoj Thakurovi

Bližší informace obdržíte na email adrese:

ayurveda.usti@gmail.com

nebo na telefonu: 607 268 737