CESTOVÁNÍ PO SEVERNÍ INDII

Zveme vás na 19ti denní poznávací zájezd po severní Indii, ve kterém vás provedeme mnohými krásnými místy, kde budete moci obdivovat nádhernou tamní horskou přírodu, čajové plantáže, mnohé hinduistické a budhistické chrámy, ve kterých vám bude umožněna jak fyzická, tak duševní hygiena formou jógy, meditace a očistných rituálů. Ochutnáte místní kuchyni a zažijete to, co se vám nepoštěstí se standardním zájezdem. Domů se navrátíte nabití jak krásnými zážitky, tak novou energií.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MÍSTA, KTERÁ NAVŠTÍVÍME:

AMRITSAR– ZLATÝ CHRÁM
Je to nejdůležitější náboženské centrum sikhů a Zlatý chrám je nejváženější svatyní. V budově se konají setkání nejvyšší rady této náboženské komunity. Chrám stojí uprostřed čtvercového jezera. Sikhové věří, že je naplněno nektaren nesmrtelnosti- amritou. Randžit Sinh nechal v r.1802 budovu pokrýt zlacenými měděnými deskami, podle nichž dostal chrám své jméno.

DHARAMSALA
Je indické město v podhůří Himaláje, kde založila Jeho Svátost Dalajlama ve svých 25 letech v r. 1959 exil pro svých sto tisíc stoupenců, kteří byli nuceni opustit po čínské okupaci rodný Tibet. V tomto městě se snaží zachovat všechny aspekty tibetské kultury, avšak v centru jeho pozornosti zůstává tibetská duchovní tradice. Člověk nemusí být nutně budhistou, aby ho toto posvátné místo strhlo svojí nezapomenutelnou atmosférou a pomohlo mu najít cestu k soucitu a moudrostí v životě.

BIR- JOGINDER NAGAR
Příjemná horská vesnička na úpatí 1.hřebene Himalájí, která je oproti zbytku Indie mnohem klidnější. Tato oblast láká špičkovým paraglidingem, který umožnuje dlouhé a bezpečné přelety s možností kdykoliv přistát v údolí v civilizaci, odpočinout si či vrátit se zpět. Pro milovniky hor je tu jedinečná možnost se dostat rychle do vysokých, pustých skalních hřebenů s ledovci a užít si Himaláje naplno. Kromě létání si tu člověk užije možností treku, horských pramenů, budhistických klášterů, klidu, pohostinosti a dobrého jídla. Nedaleko se nachází největší lámská univerzita na světě, kde můžete pozorovat jejich každodenní dění, kterého se účastní lámové už od nejútlejšího věku.

MANALI
Město, které se nachází v centru části státu Himáčalpradéš. Nachází se v nadmořské výšce 2.050m a je známé pro adrenalinové sporty, jako je lyžování, pěší turistika, horolezectví, trekking, jízda na horském kole či na kajaku. Manali je pojmenované po sage Manu, který dle legendy byl tvůrcem lidské rasy na zemi. Je to jediný chrám Manu v Indii. Přes řeku Beas najdeme malou vesničku Vashit s přírodními prameny síry, které tvoří moderní lázně v tureckém stylu. Mají velmi léčivé vlastnosti, které působí na celý organismus.

LADÁKH
Se v minulosti stal důležitým prostředníkem mezi islámským Kašmírem a budhistickým Ladákhem.Místní obyvatelé jsou míromiluvní a přátelští lidé a jejich budhistické náboženství je všudepřítomné. Modlitební praporce vlající ve větru ožívají krajinu, kterou tvoří obrovská vysokohorská poušt s tvrdými životními podmínkami.Dlouhé kamenné zdi mani s modlitbami vytesanými do kamenů, lemují cesty do nesčetných klášterů mezi malebnými skalními útvary a svahy údolí. Mniši se staraji o náboženské a duševní potřeby lidí, které provázejí životem prostřednictvím různých obřadů a rituálů. Léh, hlavni město Ladákhu leží na úpatí kopce s rozvalinami starého paláce. Návštěvník se může mimo neopakovatelné atmosféry, nechat unášet zcela rozličným způsobem místního života. V průběhu roku, zde probíhají tradiční slavnosti, které doprovází, jak tanec v krásných maskách a kostýmech, tak různé náboženské obřady či divadelní hry, spojené s hudbou a veselím.

DILLÍ
Město, které je právem již po staletí hlavním městem Indie. Zde navštívíme chrám Bahátí- Lotusový chrám, který byl postaven jako model pro moderní Indii. Tento chrám hlásí svou víru ve svobodu, toleranci a otevřený postoj ke světu. Nedaleko od Dillí se nachází zřejmě nejkrásnější stavba Indie Tadžmahal. Čisté linie a vznešená proporce hrobky manželky mughalského císaře Šadžahána působí stejně silně a vznešeně, jako ozdobné prvky a geometrické ornamenty.

Termín pobytu: pořádáno každoročně, pro bližší informace nás, prosím, kontaktujte

Cena pobytu: na vyžádání

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ ZAHRNUTO:

SEVERNÍ INDIE:


Ayurvédský detoxikační víkend Ayurvédský pobyt v KERALE- jižní Indie