Ayurvédský pobyt v KERALE - JIŽNÍ INDIE

Ayurvedské centrum stojí přímo na krásné písčité pláži Kovalum beach, nacházející se v jednom z nejkrásnějších koutů v západo-jižním státě Kerala. Kerala je ve světě známá nádhernými pískovými plážemi, azurovým mořem, palmovými a vanilkovými háji, procházejícimi se slony, divokou přírodou, ale především špičkovými ayurvédskými centry, která jsou idealní pro ozdravné a regenerační pobyty. Celé centrum nabízí překrásný pohled na okolní přírodu a moře. V okolí se nachazí nepřeberné množtsví atraktivních míst, které může každý, dle svého uvážení navštívit a strávit tak volné chvíle v čase, kdy neprobíhá léčba, jóga či koupání v moři. Mezi nejznámější patří návštěva přírodní rezervace, kde je možnost uvidět na vlastní oči exotické zástupce indické flóry a fauny. Dále projížďky loděmi do lagun a na přilehlé malé ostrůvky, které mají ojedinělou atmosféru a kde lze, jak zakoupit originalní předměty, tak i ochutnat exotické ovoce a jídla, nám zcela neznámá. Velmi nevšední zážitek je shlednutí tradičního, indického tanečního divadla KATHAKALI, které je směsicí pantomimy, baletu s výrazným tancem, opery i naboženského obřadu v jednom. Nedílnou součástí je velmi pestré líčení i kostýmy. Má původ v jižní Indii a neshlédneme ho v jiné části země. Strávený čas v Kerale jistě zpřijemní pozorování lokálního způsobu života, kdy člověk může jen usednout a pozorovat místní umělce při výrobě rucně vyráběných předmětů, ručním barvení látek či ruch v rybářských vesničkách. Jistě nikdo z nás neopomine navštívit některá z mnoha místních chrámů a nechá se unášet atmosférou duchovna, spojenou s tradičními hinduistickými, posvátnými rituály. Mimo hinduistických staveb, zde nalezneme i křestanské památky, které zde původně vybudovali portugalci a v jedné z nich můžeme shlédnout i nahrobní kámen objevitele Indie Vasca de Gammy, který byl nějaký čas pohřben, právě v těchto místech.

Doporučujeme navštívit:

ERANIKULAN- národní park, kde můžeme shlédnout některé zástupce, již takřka vyhynulé fauny

RAJAMALA- kouzelné pohoří s nejvyšší horou jižní Indie Anaimudi/2.695m/

RERIJAR- přirodní rezervace s vodopády Attukhad

MUMMARU- vlnící se čajové plantáže, ze kterých půvabně vyčnívají stromy ekalyptu, které zde působí, jako přírodní pesticidy

EDAPPALY- muzeum keralské historie a umění

TRAVANKUR-maharádžský palác v hlavním městě Keraly Trivandrumu, který je hojně navštěvován pro svoji raritu- Kristalový trůn, vyrobený Made in Bohemia.

Veškeré zájezdy lze sjednat za výhodných podmínek, pro všechny učastníky.
K dispozici bude překladatel.

14ti DENNÍ CESTA ZAHRNUJE:

Termín pobytu: na vyžádání

Cena pobytu: na vyžádání

V ceně pobytu není zahrnuta letenka, poplatek za cestovní vízum, pojištění a poznavací výlety. Cesta se uskuteční, pokud minimalní počet zájemců bude 10.

Pro zjištění aktuálních termínů nás, prosím, kontaktujte.

Pokyny k platbě dostane zájemce písemně.

Pappukuttybeach v Indii Pappukuttybeach v Indii
Ayurvédský detoxikační víkend
Cestování po severní Indii